ABC lokatoraZarządzanie i administracja

Sprawna przeprowadzka bez tajemnic. Pakowanie

Sam fakt zmiany miejsca zamieszkania, zazwyczaj wiąże się z wieloma pozytywnymi emocjami, jednak przeprowadzka nie zawsze wzbudza jednakowy entuzjazm. Niektórzy przeprowadzają się nawet kilka razy w roku, inni zaledwie kilka razy w całym życiu. Bez względu na częstotliwość zmian własnego lokum i odległość dzielącą mieszkania, warto zaplanować tę czynność żeby przebiegła sprawnie. Tylko jak?

cartons-970950_1280

Kluczem do sukcesu jest… dobra organizacja. Bez wcześniejszego planu i odpowiednich przygotowań, chaos będzie nieunikniony. W końcu trzeba cały swój dobytek przenieść z punktu A do punktu B, o niczym nie zapomnieć, a ponadto umieć się potem odnaleźć i sprawnie rozpakować. Korzystając na co dzień z programu do zarządzania nieruchomościami, mamy doskonały pogląd, jak wiele daje choć drobne wsparcie, gdy nie można zapomnieć o żadnej sprawie.

Tobie w zupełności powinna wystarczyć kartka papieru, na której spiszesz wszystko, o czym musisz pamiętać. Podziel całą przeprowadzkę na etapy, a rzeczy na kategorie. Nie ma znaczenia jaki system kategoryzacji wybierzesz tak długo, jak długo będziesz się go konsekwentnie trzymać. Możesz kategoriami uczynić pomieszczenia czyli np. kategoria „Kuchnia”. Pytanie tylko czy to kategoria wyjściowa (wszystko co było w obecnej kuchni) czy docelowa (określa rzeczy które mają się znaleźć docelowo w nowej kuchni). Innym system może być kategoria typu rzeczy np. szkło i zastawa, bibeloty, naczynia kuchenne itp. Dowolny system, pod warunkiem, że konsekwentnie przestrzegany, pozwala na sprawne zapakowanie, czytelne oznakowanie kartonów oraz szybką segregację wnoszonych kartonów do odpowiednich pomieszczeń.

Jest to również wymarzona okazja do zrobienia porządku w swoich rzeczach. Generalnie ludzie dzielą się na dwie kategorie, jak dwie szkoły otwocka i falenicka, czyli jedni porządkują przy pakowaniu, a drudzy przy rozpakowywaniu. Jeśli jesteś zwolennikiem porządkowania przy pakowaniu to właśnie teraz masz okazję.

W następnej kolejności uzgodnij szczegóły transportu i przynieś wspomniane kartony, które na pewno dostaniesz za darmo, pytając w sklepach spożywczych lub odzieżowych. Oczywiście możesz również spakować się we własne torby podróżne czy duże czarne worki, jednak urządzenia RTV/AGD, delikatne, kruche przedmioty itp. będą wówczas bardziej podatne na zniszczenia. Bez względu na to, w czym będziesz przewozić swoje rzeczy, pamiętaj o zabezpieczeniu tych najcenniejszych. Koniecznie podpisuj kartony..

Ok, wszystko spakowane i co dalej? O tym już w kolejnym artykule.

Pozdrawiamy, Admireo.pl

One thought on “Sprawna przeprowadzka bez tajemnic. Pakowanie

Leave a Reply